היערכות למצבי חירום | מיגונים מבית מפרם

היערכות למצבי חירום

בימים אלו אנו מקבלים מפיקוד העורף חוברת היערכות למצבי חרום. החוברת פונה למרבית המשפחות בארץ המיוחדת שלנו ומתארת את מה שעלול להתרחש בכל רגע באזורנו.

החוברת מסכמת את עיקרי ההנחיות של פיקוד העורף שמפורטות באתר פיקוד העורף. יש להניח שכמות הכניסות לאתר הביאה את הפיקוד להחלטה לפנות גם בדיוור ישיר, או ייתכן שפיקוד העורף יודע שבמקרה חרום כדוגמת מלחמה ואו רעידת אדמה ייפגעו תשתיות חשמל ותקשורת והאזרחים לא יוכלו לדעת מה עליהם לבצע, מה גם שמרבית ההנחיות מחייבות הערכות מוקדמת.

בפרק 2 עמוד7 בחוברת מפרט הפיקוד את רשימת הציוד המומלץ למרחב המוגן …בפסקה אחת ממליץ הפיקוד על 4 ליטר מים בבקבוקים ליום לאדם וממליץ להצטייד בכמות שתספיק לשלושה ימים …בחישוב קל מדובר ב 12 ליטר שהם 12 קילוגרם של מים שעלינו לכפול בכמות יושבי הבית בא נגיד 5 נפשות, שזה מביא אותנו ל60 ליטר או 60 בקבוקי מים של ליטר או פחות מכך אם רוכשים בקבוקים גדולים יותר. בנוסף מצוין בהנחיות להצטייד במזון באריזות סגורות ועוד ועוד. בסעיף האחרון מציין הפיקוד שיש לארגן גם תיק ציוד אישי למקרה של פינוי … שם אנו נדרשים לארוז ציוד חיוני לכמה ימים כדוגמת תרופות כסף מזומן אוהל סט בגדים נוסף גפרורים נרות סכין רב שימושי ועוד, אולם אין התייחסות לנושא המזון והמים לשעת חרום למקרה שנפונה מבתינו ,,,,האם משמע הדבר שמישהו ידאג למחסורנו כשאנו האזרחים נאלצים לעזוב את בתינו עקב מלחמה ואו אסון טבע כלשהו ??התשובה המתבקשת הינה בוודאי… אולם האם אתם מוכנים להמר על כך שאכן תרחיש שכזה ישאיר אתכם שבעים ומלאי נוזלים ???

הפינוי המסיבי אם יתרחש יכלול במקרה הטוב אוטובוסים שיסיעו את אלפי המפונים לערי אוהלים במקום כלשהו בו נאלץ אנו המפונים להסתדר מספר ימים או שבועות בתנאי שדה אמיתיים.

ציוד למצב חירום

חברת מפרם החטיבה הביטחונית מאמינה שיהיה בסדר אבל חושבת שנכון שאתם תדאגו לכך שיהיה בסדר מבעוד מועד ….חברת מפרם לא רואה אנשים מפונים עם צ'ימידנים של 30 קילו מכיוון שזה לא ריאלי…אצלנו בחברה נסעו לחול לארצות הברית ולמדו את הנושא לעומק ואורך ולרוחב על בסיס ניסיון של האמריקאים בניהול משברים ואסונות טבע אצלם ובכל העולם ,,אנו החלטנו להביא לארץ את המזון והמים המתאימים ביותר בעולם למקרי חרום שהלוואי שלא יתרחשו. אנו אימצנו את התקנות האמריקאיות להישרדות במצבי חרום כדוגמת ניצולים בסירות הצלה בים הפתוח למשל…התקן האמריקאי ממליץ על מינימום שתיה ומזון נדרשים לשהייה וה י ש ר ד ו ת במצבי חרום. אנו לא באים לנגח את המלצות פיקוד העורף אלא לאמץ אותן תוך התאמת ההמלצות למציאות שהרי בשום בית לא ירכשו עכשיו 60 בקבוקי מים מינרלים ויישמרו אותם עד אין סוף ובוודאי לא ייסחבו עם כמויות שכאלו במקרה של פינוי ,,,כמו כן במצבי חרום אנשים נוטים להיכנס למצבי לחץ וחרדה שמתבטאים גם בשלשולים הקאות ואיבוד נוזלים ואנרגית גוף ,הדבר האחרון ירצה אדם במצב הזה זה לאכול קופסת טונה או לרדת על קופסת תירס טעימה…. המזון והמים שמביאה מפרם מיועדים למצבי חרום ומכילים את המרכיבים המתאימים להתמודדות עם מצבי חרום ומהווים את המינון המינימלי הקיומי שמאפשר חיים בתנאי הישרדות ולמעשה משמש כערכה הקומפקטית ביותר שנדרשת להיערכות למצבי חרום ,מלחמה, רעידת אדמה ואו אסון טבע אחר.

הכנת תכנית פינוי ותכנית חרום משפחתית מכילה מספר מצבים כשאם לא מתרחש אירוע חריג לעולם לא נדע את יעילותה של התכנית, אולם אם ישתנה המצב וזה יוכל להתרחש בשניות, או אז תבוא למבחן התוצאה כל ההיערכות המשפחתית והקיומית .לראשונה בחיינו אנו עלולים לחוות רעב. צמא. חוסר ביטחון וחוסר אונים שעלול להכריע רבים וטובים מאתנו. לראשונה בחיינו לא יהיה חשמל למספר שבועות, לא יהיה עם מה לטעון את הסלולרי, לא יהיו מים זורמים וביוב מתקדם, לא נוכל להתקלח ולישון במיטה שלנו וזה עוד לא הכל, לראשונה ימותו אלפי תושבים שחלקם ייפגעו מהאירועים עצמם וחלקם ימותו כתוצאה מכך שידממו למוות מפציעות ואו יתייבשו עד מוות למקרה של חוסר במים, חולים כרוניים שלא יקבלו מזון מים ותרופות בכמות ובמינון לו היו רגילים ייחלשו וחלקם ימותו בטרם יגיעו אליהם כוחות ההצלה שגם הם ייסבלו מתסמינים דומים.

אל תהיו שאננים. רכשו עוד היום ערכות הישרדות הכוללות מים ומזון המיועדים למצבי חרום מחברת מפרם והבטיחו לכם וליקרים לכם הישרדות בתנאים סבירים, זה לא פחות מהחיים שלכם .

היפנים למדו הלקח ומאז האסונות האחרונים ועד היום הזה הטיסו מאות מטוסי מטען עם מזון ומים למצבי חרום וחילקו לכוחות הצלה משטרה עובדי עריה דאר וכמובן לתושביהם, חבל שאנחנו לא נלמד לקח עוד לפני שהוא מתרחש.

ערכות ההישרדות תקפות ל 5 שנים ממועד ייצורם עובדה שמאפשרת לכם לרכוש היום ולאחסן במשך מספר שנים גם בתנאים קיצוניים של חום וקור ועדיין לדעת שבשעת חרום יהיו לכם כלים להתמודד עם מצבים קשים שיחייבו חוסן אישי משפחתי ולאומי.

זמינים גם בוואטסאפ